Служба автомобільних доріг
у Київській області

» Прес-центр » новини » До уваги водіів та перевізників! Погодження проїзду великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування державного значення

До уваги водіів та перевізників! Погодження проїзду великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування державного значення

Погодження проїзду великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування державного значення  

На сьогоднішній день погодження проїзду великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування відбувається відповідно до Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільні дороги», постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879 та постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2001р. № 30.

 Згідно вищезазначених законів та постанов вантажні транспортні засоби вважаються великоваговими та великогабаритними в разі якщо їх параметри перевищують наступні показники, а саме: коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги — 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах — 4,35 м), за довжиною — 22 м (для маршрутних транспортних засобів — 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів — понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — до 46 т), навантаження на одиночну вісь — 11 т (для автобусів, тролейбусів — 11,5 т), здвоєні осі — 16 т, строєні — 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 18 т, строєні — 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м, окрім того осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Разом з тим, рух транспортних засобів та їх составів з вищезазначеними навантаженнями у разі перевезення подільних вантажів (сипучих-пісок, зерно або наливних-безин, бетон) автомобільними дорогами загального користування забороняється.

В разі якщо вантажний транспортний засіб визнано великоваговим або великогабаритним перевізнику потрібно оформити відповідний дозвіл на проїзд за наступним алгоритмом.

Перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов'язаний не пізніше ніж за три доби звернутися до Укравтодору або уповноважених підприємств – Служби  (в разі якщо маршрут пролягає в межах області) із заявою про видачу погодження маршруту.

Дозвіл на рух великовагового та /або великогобаритного транспортного засобу після отримання погодження маршруту від Укравтодору чи Служби видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

У заяві про видачу погодження маршруту повинні міститися відомості про характер і категорію вантажу, загальну масу навантаження на вісь (осі), габарити, технічну характеристику великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, строк перевезення і маршрут. 

З метою забезпечення безпеки руху і збереження автомобільної дороги під час розроблення маршруту великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу беруться до уваги стан дорожнього покриття, сезонні природно-кліматичні фактори, несуча спроможність і габарити штучних споруд.

Після отримання відповідних заявок від перевізника представник Служби відповідно до діючих ставок плати за проїзд, протяжності маршруту та кількості рейсів необхідних перевізнику здійснює та видає розрахунок з визначеною сумою плати за проїзд який перевізник повинен сплатити. Сплативши по наданому розрахунку перевізник повинен надати оригінали платіжних документів, які підтверджують надходження коштів до державного бюджету після чого отримує відповідне погодження із зазначеними строками проїзду для його подачі до уповноважених підрозділів Національної поліції з метою отримання дозволу на проїзд.

Крім того, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 року № 759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення» та розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 10 листопада 2017 року №573 «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Київської обласної державної адміністрації» автомобільні дороги загального користування місцевого значення Київської області з 01.01.2018 року передані на баланс Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації тому для отримання погодження на проїзд великовагового великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування місцевого значення слід звертатись до вищевказаної структури.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                    Служба автомобільних доріг у Київській області

 

ЛИСТ-ЗАЯВКА N ___

ЗРАЗОК

     "___" _______ 20__ р.

 

     Прошу погодити проїзд великогабаритного  та  (або) великовагового транспортного засобу автодорогами загального користування України за маршрутом:________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

___________________________________________________________________

__________________________________________________________________

     1. Марка, модель та реєстраційний номер транспортного засобу:

     - тягач, одиночний транспортний засіб _______________________________

     - причіп, напівпричіп ______________________________________________

     2. Належність транспортного засобу _________________________________

                                               (найменування та адреса організації)

__________________________________________________________________

                           

 Телефон __________________________________________________________

 Ідентифікаційний номер _____________________________________________

 Свідоцтво платника ПДВ N __________________________________________

 Рахунок N ______________ Назва банку _______________________________

 МФО ___________ Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ _____________________

     3. Кількість рейсів ______________

     4. Схема автопоїзда

                                                

     Відстань між осями, м:       |<---->|<---->|<---->|<---->|<---->|<---->|<---->|

     Осьові навантаження, т    ____ ____ ____  ____  ____   ____  ____  ____

  

  Габаритні розміри, м: Довжина _____ Висота ____ Ширина ____

     Загальна вага транспортного засобу з вантажем            _____ т

     Без вантажу (якщо повертається наднормативним)        _____ т

     Без вантажу                                           _____ т

     Найбільше навантаження на вісь         _____ т

     Кількість шин на строєних осях (одиничні чи подвійні) _______

     5. Вантаж: __________________________________________________

                                       (назва, власник, маса за транспортними документами)

     6. Термін руху з "___" _____________ 20___ року

  

Дата оформлення  "___" _____________ 20___ року

    

Підпис ____________             _____________________________

                                                                      (прізвище, ім'я, по батькові)

 

 

 

Контактні дані

 

вул. Народного ополчення, 11а

тел: (044) 249-86-98

ел. адреса: sad-most@ukr.net

відповідальна особа: Миколюк О.М.

 

 

Прес-служба САД у Київській області