Служба автомобільних доріг
у Київській області

» Прес-центр » новини » WiM: статистика за півроку

WiM: статистика за півроку

Майже кожна друга вантажівка, яка рухається українськими дорогами несе небезпеку для учасників дорожнього руху та знищує українські дороги.

У рамках пілотного проєкту зі встановлення 6 майданчиків WiM навколо Києва, на основних в’їздах до Києва протягом 6 місяців збиралась інформація про руху всіх транспортних засобів.

У період з 19 грудня 2019 року до 31 травня 2020 року зафіксовано 1 153 587 вантажних автомобілів вагою понад 20 тонн. З них 40% (470 342 вантажівки) рухалися з порушенням встановлених габаритно-вагових обмежень.

Майданчики WiM з’являться ще у 21 області України вже цього року

У 2020 році Укравтодор планує встановити у 15 областях України 23 майданчики WiM.

Наразі оголошено вже 19 тендерних процедур. Як і було заплановано, цього року майданчики WiM планується розміщувати на ключових інфраструктурних об’єктах Великого дорожнього будівництва.

Подивитися, де саме будуть розміщені майданчики можна на мапі: http://bit.ly/wiminbrief

Крім того, ще 25 майданчиків у 16 областях планується встановити за рахунок програми підвищення безпеки руху.
 

Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion, WiM) — це сучасна розумна система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Вона здійснює моніторинг руху на дорогах у режимі реального часу за допомогою комплексів автоматичного зважування, які розміщуються на дорогах і шляхопроводах.

WiM це:
▪️ сучасна технологія виявлення перевантаженого транспорту;
▪️ цілодобовий моніторинг руху;
▪️ автоматична фіксація порушень (фіксується номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо);
▪️ мінімальний вплив людського фактору.

Нагадаємо, 2 червня, Голова Укравтодору Олександр Кубраков презентував ініціативу Укравтодору «Ліга WiM», яка об’єднує бізнес, що дотримуються принципів доброчесності у галузі вантажних перевезень. Детальніше про проєкт: http://memo.ukravtodor.gov.ua