» Обласні управління » Дерево сайта київського управління » Прес-центр » новини » Безпека учасників дорожнього руху - пріоритет в роботі Служби автомобільних доріг

Безпека учасників дорожнього руху - пріоритет в роботі Служби автомобільних доріг

Для забезпечення безпеки учасників дорожнього руху проводяться роботи з вирубки аварійно небезпечних дерев вздовж автомобільних доріг загального користування державного значення.

З досягненням вікової межі дерево може стати небезпечним та при сильних поривах вітру може спричинити падіння, як наслідок, травмувати людей або завдати шкоди майну. Для видачі Службою лісового квитка необхідно провести лісопатологічне обстеження та отримати підтвердження необхідності призначених заходів Державної екологічної експертизи.   Після проходження відповідних  обстежень та отримання актів, Службою видається лісорубний квиток і  підрядні  організації мають законні підстави зрізати аварійні дерева.  

Як приклад можна розглянути вирубку  пришляхових насаджень вздовж автомобільної дороги Н-07 Київ – Суми – Юнаківка на ділянці що проходить в межах Красилівської  сільської ради, яка привернула увагу громадськості.  

До Служби, як до балансоутримувача даної автодороги, неодноразово надходили звернення Красилівської сільської ради з питання видалення насаджень що можуть створювати загрозу безпечного руху автотранспорту та жителів села, забезпечення цілісності майна прилеглих забудов та лінії електромережі яка проходить вздовж автодороги. Державним спеціалізованим лісозахисним підприємством ДП «Київлісозахист» було проведено обстеження в межах смуги відводу автодороги Н-07 та складено відповідний акт лісопатологічного і санітарного обстеження, згідно якого дерева мають сильний нахил стовбура та крони в бік проїзної частини, подекуди заселені рослиною напівпаразитом «омелою білою», мають термічні пошкодження різного ступеня в нижній частині стовбура через неконтрольований пал сухої стави.

Отримавши даний акт та підтвердження необхідності виконання зазначених робіт з Державної екологічної інспекції України Службою видано Лісорубний квиток на проведення рубки. Зазначимо, що пришляхові насадження що видаляються переважно перестійного віку 50-60 років (вік стиглої тополі 30-35 років).

Варто відмітити, що на місці видалених насаджень створено компенсаційні  - в кількості 1000 саджанців, а також на території Красилівської та Гоголівської сільських рад (на території шкіл, дитячих майданчиків та Ринковій площі) загальною кількістю близько 950 саджанців.

 

 

Прес-служба САД у Київській області