» Обласні управління » Дерево сайта київського управління » Прес-центр » новини » Оголошення про міжнародний тендер – «Проектування, постачання та встановлення пілотної системи зважування в русі» опубліковано на порталі Світового Банку

Оголошення про міжнародний тендер – «Проектування, постачання та встановлення пілотної системи зважування в русі» опубліковано на порталі Світового Банку

27 липня на спільному брифінгу Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна оголошено про початок міжнародного тендеру на реалізацію пілотного проекту Weight-in-Motion.

У заході взяв участь очільник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, керівник «Укртрансбезпеки» В’ячеслав Дідківський, фахівець Світового банку з питань транспорту Євген Булах та керівник Офісу підтримки реформ при міністерстві інфраструктури Олександра Клітіна.

Володимир Омелян зазначив: «Очікується, що учасниками торгів будуть консорціуми з іноземних та українських компаній. Переможець повинен бути визначений у вересні 2018 року, а роботи розпочатись в жовтні 2018 року.

Проект розроблений спільними зусиллями Міністерства інфраструктури України, Світового Банку, Укравтодору, Уктрансбезпеки та міжнародних консультантів».

За словами очільника Міністерства, зміст проекту полягає в наступному: WiM-комплекси, яких буде збудовано 10 одиниць, виявлятимуть серед потоку перевантажені вантажівки і передаватиме інформацію про них інспекторам “Укртрансбезпеки” на мобільні пункти контролю, розташовані далі по дорозі. Локацій всього шість. З них на чотирьох вимірювання буде здійснюватись в двох напрямках руху, і на двох - лише в одному напрямку, в сторону Києва. Отримавши деталізовану інформацію, інспектори здійснюють зупинку автомобіля та його контрольне зважування. В разі підтвердження порушення воно документується і накладаються відповідні санкції. Системи будуть розташовані на автодорогах:  М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, М-03 Київ-Харків-Довжанський, М-05Київ-Одеса, М-06 Київ-Чоп, М-07 Київ-Ковель-Ягодин в межах Київської області.

На початковому етапі WiM-комплекси працюватимуть у так званому режимі преселекції, а пізніше – в автоматичному режимі накладання санкцій, - зазнвачив Міністр інфраструктури В. Омелян.

Основні переваги технології WiM:

  • Відсутність потреби в зупинці транспортних засобів чи зменшення їхньої швидкості руху для контролю;

  • Виключення людського фактору, а отже й корупційних ризиків;

  • Охоплення усіх 100% вантажних автомобілів, що проходять через ділянку дороги;

  • Можливість збору “великих даних” (big data) про транспортний потік, які можуть використовуватись для аналітики та прийняття рішень.

Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак зауважив, що запровадження автоматичного вагового контролю в Україні відповідає європейським практикам: «На початку цього року ми говорили про те, що це буде важливий рік - рік запуску інтелектуальних транспортних систем (ІТС).

ІТС - це комплекс заходів, який об’єднує такі складові: Weight in Motion (WiM) - динамічне зважування в русі (система автоматизованої попередньої фільтрації потоку ТЗ для направлення їх частини на подальший контроль габаритно-вагових норм), Automatic Speed Control (ASC) - система автоматичного контролю швидкості, Traffic Control (ТС) – визначення показників інтенсивності дорожнього руху з метою аналітики.

Початок реалізації цього проекту є важливим кроком в імплементації Директив ЄС щодо втілення у життя інтелектуальних транспортних систем.

Увесь комплекс запланованих нами заходів дозволить підвищити безпеку дорожнього руху, забезпечить збереження автомобільних доріг від руйнування і дозволить отримувати достовірну інформацію про інтенсивність дорожнього руху для планування ремонтно-будівельних робіт».

 

 

 

 

 

  

 

 

Про деталі тендеру : 

інформація за посиланням: https://ukravtodor.gov.ua/4489/oholoshennia/zaproshennia_do_uchasti_v_torhakh_proektuvannia_postachannia_i_montazh_shesty_maidanchykiv_zvazhuvannia_u_rusi_na_dorohakh_navkolo_kyieva_ta_dopomizhnoho_ofisu__pilotnyi_proekt_z_vprovadzhennia_systemy_zvazhuvannia_v_rusi__wim.html 

 а також на сайті Світового банку https://projects.worldbank.org/procurement/noticeoverview?lang=en&id=OP00055952

Прес-служба САД у Київській області