» Обласні управління » Дерево сайта київського управління » Прес-центр » новини » Початок ремонтних робіт на автомобільній дорозі М-05 проінспектували Міністр інфраструктури України В. Омелян та керівник Укравтодору С. Новак

Початок ремонтних робіт на автомобільній дорозі М-05 проінспектували Міністр інфраструктури України В. Омелян та керівник Укравтодору С. Новак

У середу, 17 квітня Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та керівник Укравтодору Славомір Новак провели робочу нараду з питань виконання ремонтно-будівельних  робіт  на автомобільній дорозі державного значення М-05 Київ-Одеса. Участь у нараді також взяли Посол Білорусі в Україні Ігор Сокол,  керівник Служби автомобільних доріг у Київській області Володимир Козак, а також представники підрядної організації ВАТ "Будівельно-монтажний трест №8" (Білорусь).

Нагадаємо, за  результатами  проведених торгів у сиситемі  публічних закупівель «ProZorro» договір на виконання робіт з поточного середнього ремонту 15-ти кілометрової ділянки М-05 Київ-Одеса (км 128+028 - км 143+028) укладено з ВАТ "Будівельно-монтажний трест №8" (Білорусь) у вересні  2018 року.

Ремонтні роботи  розпочались у квітні, а їх   завершення планується  у жовтні поточного року. В ході наради учасники проінспектували хід виконання ремонтних робіт на  ділянці 138-143 км, де підрядна організація виконує  роботи з фрезерування асфальтобетонного покриття та влаштування вирівнюючого шару .Нагадаємо, перша реконструкція автомобільної дороги М-05  Київ –Одеса була проведена у 1977році, вдруге – у   період з 1990-1998рр на окремих ділянках (км 87-143) .

Під час наради керівник  Служби автомобільних доріг у Київській області Володимир Козак ознаймив присутніх з ходом виконання ремонто-будівельних робіт на ділянках автомобільної дороги М-05Київ-Одеса  в межах Київської області з різних джерел фінансування.   

Володимир Омелян зауважив, що ремонт траси М-05 є важливим проектом дорожньої галузі: «Київ-Одеса – дорога міжнародного значення. Для нас це принципово – забезпечити високу якість покриття на цій дорозі. Водночас треба усвідомлювати, що для якісних доріг потрібне фінансування. Цього року на капітальний та поточний ремонт дороги Київ-Одеса в межах Київської області з державного бюджету передбачено 633,8 млн грн. Фінансування МФО – 28,2 млн євро. Ми залучаємо всі ресурси для відновлення траси Київ-Одеса».

В свою чергу керівник  Укравтодору Славомір Новак наголосив, що М-05 є важливим коридором для розвитку транзитного потенціалу України: «Наша мета – підвищити цю дорогу до категорії автобану. Цього року ми проведемо   ремонт М-05 на ділянці від Білої Церкви до межі Київської області за рахунок Дорожнього фонду, коштів ЄБРР та ЄІБ, в тому числі за рахунок економії 50 мільйонів євро з попередніх проектів».

Для довідки: Автомобільна дорога державного значення М-05 Київ - Одеса є складовою частиною міжнародного транспортного коридору європейського коридору Е95 Гельсінкі – Київ – Одеса - Димитровград – Алексанруполіс і має загальну протяжність 504,6 км і проходить через Київську, Черкаську, Кіровоградську, Миколаївську та Одеську області. Інтенсивність руху на цій дорозі становить від 10 000 до 48 500 автомобілів на добу Київській області.

 

 

 

 

 

 

  Прес-служба САД у Київській області