» Обласні управління » Дерево сайта київського управління » Прес-центр » новини » Прозорість та інформаційна відкритість в дорожній галузі

Прозорість та інформаційна відкритість в дорожній галузі

Впродовж кількох останніх років в дорожній галузі запроваджено та успішно реалізовується низка важливих ініціатив.

З 2018 року в рамках реформи децентралізації системи управління дорожнім господарством дороги місцевого значення передані на баланс облдержадміністрацій, а відновлення доріг державного значення здійснюються відповідно до затвердженої програми розвитку автомобільних доріг на 2018-2022 роки. Для забезпечення сталого фінансування галузі  створено Дорожній фонд, який наповнюється шляхом податків від акцизного збору і ввізного мита на пальне, автомобілів і шини. Цього року  це  75%, а з  2020 -  100% від цих зборів піде на відновлення доріг. Це стало ключовими змінами, які запровадив Уряд, щоб підвищити рівень фінансування та якість виконання робіт в дорожній галузі. Створені державні портали сприяють відкритості та доступу до інформації.

 

Проведення відкритих торгів у системі ProZorro

 


 

Для забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища та запобігання проявам корупції - запроваджено відкриту систему державних закупівель «Prozorro» https://prozorro.gov.ua/

В цій системі, у відкритому доступні можна знайти необхідну інформацію щодо тендерних пропозицій, а саме:

- дорога та ділянка що буде ремонтуватись;

- вартість, види та терміни виконання робіт;

- інформація про перебіг та результати торгів;

- договір, що укладено  між замовником та переможцем торгів.

З 2016 року всі закупівлі в Службі здійснюються через систему «Prozorro». Таким чином кожен громадянин, може особисто контролювати усі закупівлі. Система дозволяє простежити усі закупівлі, що були проведені від початку користування майданчиком.

Єдиний веб-портал використання публічних коштів e-Data.gov.ua

 

Згідно  із Законом  України «Про відкритість використання публічних коштів» усі дані оприлюднюються, відповідно до термінів, на єдиному веб-порталі https://e-data.gov.ua/

На сайті можна знайти необхідну інформацію щодо обсягів  робіт  та їх  фінансування. Дані з веб-порталу дають можливість на всіх етапах простежити за  реалізацією договору, від моменту підписання до його завершення, включаючи можливі  зміни.

Для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів створено портал моніторингу CoST (Construction Sector Transparency Initiative)

 

Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості і бізнесу. Сутністю CoST є віра в те, що процеси будівництва громадської інфраструктури повинні бути більш прозорими. Сайт https://costukraine.org/ дублює інформацію, що є на двох попередніх державних порталах, але з деякими уточненнями. На цьому майданчику додатково розміщується інформація про розробку проекту, джерело фінансування та постанову КМУ про виділення коштів.

Служба автомобільних доріг у Київській області відкрита  та доступна для громадськості.  На офіційному сайті https://new.kv.ukravtodor.gov.ua/ можна знайти необіхідну інформацію пов’язану з діяльністю Служби. Також для вас працює наша офіційна сторінка в  соціальній мережі Facebook.

 

 

Прес-служба САД у Київській області