» Обласні управління » Дерево сайта київського управління » Прес-центр » новини » Якісно нова модель обслуговування на автодорогах області

Якісно нова модель обслуговування на автодорогах області

Якісне обслуговування автомобільних доріг державного значення під час ускладнення погодних умов в осінньо-зимовий період – ключове завдання для всіх Служб, які  будуть залучені  для  протидії загрозам ускладнення дорожнього руху під час негоди.

   28 листопада  за участі голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука, керівника Державного агентства автомобільних доріг України  Славоміра Новака, начальника Служби автомобільних доріг у Київській області  Володимира Козака, а також представників Укртрансбезпеки, Національної поліції, ГУ ДСНС України в Київській області, місцевих органів виконавчої влади, та представників підрядних організацій відбулись навчання виконання спільних заходів із протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовий період на автомобільних дорогах загального користування державного значення. 

     Як зазначив очільник Київської  облдержадміністрації Олександр Терещук, головне – це забезпечити порядок на дорогах області. Він наголосив, що у цей складний період маємо діяти організовано та злагоджено, вирішувати проблеми на місці, залучивши  всі необхідні ресурси,постійно утримувати дороги у проїзному стані, щоб під час негоди і представники бізнесу могли працювати, і діти могли дістатися до школи, і жител інашої області могли вільно пересуватись.

      Готовність Служб та наявну техніку підрядних організацій  перевірили  на трьох ділянках автомобільної дороги  Київ – Одеса, (км 41) Васильківський  район,  (км 94) Білоцерківській район, (км143) Ставищанський  район. 

Зазначимо, що з цього року вперше в Київській області впроваджено пілотний проект із залученням  приватної підрядної організації (ТОВ «Автомагістраль-південь») на утримання автомобільної дороги державного значення М-05 Київ-Одеса (км 11+660 – км 143+028). Також на утримання автомобільних доріг державного значення в Київській області цього року вперше залучаються іноземні компанії, які, зокрема, працюватимуть на автомобільній дорозі М-03 Київ-Харків-Довжанський та М-06 Київ-Чоп.

       Голова Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак переконаний,   що здійснення експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення державними та приватними компаніями дає позитивний результат та збільшує конкуренцію на ринку утримання доріг. Ще два роки тому, - зазначив Славомір Новак, - я говорив, що за 7 років на дорогах державного значення будуть працювати приватні підрядники. Вже сьогодні маємо позитивні результати :  в 11 областях по всій країні  за утримання доріг відповідають приватні підрядники. Для України – це якісно нова модель експлуатаційного утримання автомобільних доріг, яка досить успішно діє в країнах Європи.

З  метою оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з ускладненням погодних умов  в ході навчань відпрацьовано алгоритм взаємодії між всіма Службами.

        Начальник Служби автомобільних доріг у Київській області Володимир Козак проінформував про заходи, що вживаються Службою спільно з підрядними організаціями для забезпечення експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення у зимовий період.

            Для уникнення транспортних заторів під час ускладнень погодних умов підготовлено місця для стоянок транзитного автотранспорту на стаціонарних площадках та площадках пунктів сервісу на основних напрямках державних доріг (по а/д М-01, М-03, М-05, М-06, М-07, Н-01, Н-08, Р-03). На основних під’їзних дорогах до м. Києва визначено 25 місць для зупинки працівниками поліції великовагового транспорту на узбіччях доріг.

Службою визначені окремі ділянки доріг із затяжними спусками та підйомами де під час ускладнень погодних умов мають місце труднощі, пов’язані з утворенням заторів через неможливість руху великовагового автотранспорту при утворенні слизькості на дорожньому покритті. Підготовлено мобільний загін ДП «Київське обласне дорожнє управління» у складі: 4 роторних снігоочищувачі, 2 автогрейдери, 2 навантажувачі – загалом 8 одиниць, який у випадках надзвичайних ситуацій в зимовий період спрямовується для виконання робіт на ділянки доріг з найбільш утрудненими умовами проїзду.  Укладено договори на залучення важкої  буксирувальної техніки.

За підсумками  спільних навчань  визначено актуальні питання, які вимагають негайного реагування.

 

    

 

    

 

  

Прес-служба САД у Київській області