УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Київській області

» Прес-центр » статті » Дорожники Київської області пояснили необхідність введення обмежень у період підвищення температури повітря

Дорожники Київської області пояснили необхідність введення обмежень у період підвищення температури повітря

Дорожники Київської області пояснили необхідність введення обмежень у період підвищення температури повітря

 

З настанням літньої пори та підвищенням температури повітря на дорогах Київщини з’явилися дорожні знаки про обмеження руху великовагових транспортних засобів. Служба автомобільних доріг у Київській області надає роз’яснення – навіщо вводяться ці обмеження.

За останні роки були виявлені суттєві зміни кліматичних умов Київської області, які суттєво впливають на дорожнє покриття. Так у 2012-му році у Київській області влітку було зафіксовано температуру асфальтобетонного покриття +62 ºС. У той час, коли ще 10 років тому вона не перевищувала +54 ºС. При цьому гранична температура розм’якшення бітуму, який використовується у виготовленні асфальтобетону, складає +47-53 ºС. Навіть при врахуванні наявності мінерального порошку, що збільшує теплостійкість на 4-7 оС, бітум та асфальтобетон все одно працюють за межами своїх можливостей. Якщо враховувати, що дорогами рухаються великовагові транспортні засоби з перевищенням нормативного навантаження на вісь, то в наслідок цього утворюється деформація дорожнього покриття (колійність), а далі втрата несучої здатності усієї конструкції дорожнього одягу, що призводить до виникнення ямковості, а згодом і повного руйнування дороги. Збільшення навантаження на вісь ваговоза у 1,5-2,5 рази, призводить до зменшення строку служби автомобільних доріг у рази. За один сезон можна вщент зруйнувати дорогу, яка могла б служити більше 15 років при експлуатації у нормативних умовах.

Тому для збереження доріг загального користування під час літнього періоду та на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 р. № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» при температурі повітря більше +28 ºС вводиться режим обмеження руху великовагових транспортних засобів, загальною вагою понад 24т і навантаженням на вісь більш ніж 7т(з 6.00 до 22.00 години).

Контроль за дотриманням автоперевізниками вищевказаних обмежень Служба автомобільних доріг у Київській області здійснює за допомогою пересувних пунктів габаритно-вагового контролю спільно з Укртрансінспекцією та Державтоінспекцією.

Більш детальну інформацію про обмеження та місця стоянок можна дізнатися на офіційному сайті Служби автомобільних доріг у Київській області : http://kievoblsad.gov.ua

Перелік майданчиків для стоянки транспортних засобів, яким заборонено рух у спекотну погоду

Найменування автодороги Розміщення майданчика
М-01 «Київ-Чернігів-Нові Яриловичі» км 56+100
км 58+600
М-03  «Київ-Харків-Довжанський» км 76+835
км 89+076
км 103+500
км 117+400
км 125+800
М-05 «Київ-Одеса» км 89+026
км 127+780
км 142+600
М-06 «Київ-Чоп» км 15+160
Н-01 «Київ-Знам’янка» км 116+860